Z hlediska ztráty dat je možné uživatele výpočetní techniky rozdělit na dvě skupiny. V první skupině jsou lidé, kteří o data již někdy v minulosti přišli a v té druhé jsou uživatelé, kteří o data teprve přijdou. O zálohování a obnovu dat se, bohužel, zajímají především ti z první skupiny.

Zálohovat, zálohovat, zálohovat…

Viry, škodlivý software, technická závada, krádež, vandalismus a nepozornost. To jsou všechna nebezpečí, které mě právě teď napadla. S největší pravděpodobností jich však bude mnohem více. Proto by mělo být zálohování dat jednou z nejdůležitějších činností, které na počítači musíte pravidelně provádět. Skupina uživatelů, kteří o data ještě nepřišli, však tuto činnost často podceňuje. Velký zájem o zálohování dat je patrný vždy, když zákazník právě přestupuje z druhé skupiny do první. To je na jakákoliv zálohování už, bohužel, pozdě. Ve většině případů dokážeme pomoci i v situaci, kdy už ke ztrátě dat došlo, ale je to finančně náročnější a výsledek nemusí být vždy stoprocentní. Jedinou možností, jak zajistit vašim datům dlouhý život, je dokonalá prevence formou pravidelného zálohování.
Pokud se rozhodnete svůj počítač vyměnit je třeba se také postarat o úplné odstranění všech dat z Vašeho starého pevného disku. Zajistím jejich bezpečné smazání, aby nebylo možné jejich obnovy nebo jiného zneužití!

Chcete využít mých služeb?

Kontaktujte mě telefonicky (tel.: +420 602 344 686) nebo použijte kontaktního formuláře a pošlete mě nezávaznou poptávku nebo dotaz popřípadě napište email.