Zapojení více počítačů k internetu

Mohlo by se zdát, že zapojit více počítačů k internetu dnes není žádný problém. Široká nabídka cenově dostupných drátových i bezdrátových WiFi routerů připojení počítačů k internetu velmi usnadňuje. Routery jsou většinou už z výroby nakonfigurovány tak, že je stačí správně připojit a internet máte všude tam, kde potřebujete. Ve skutečnosti to tak jednoduché, bohužel, není.

Pozor na nezabezpečenou síť

Lidé jsou přesvědčeni, že router připojí a pokud internet funguje, je hotovo. Není to tak. Případy, kdy internet funguje na routeru ihned po jeho připojení, jsou pro laika ty nejnebezpečnější. Pokud neprovedete správné nastavení a zabezpečení routeru, může do všech vašich počítačů přistoupit naprosto kdokoliv. V lepším případě vám budou krást jen internet, v horším data a peníze z bankovních účtů. Ti, kterým internet po připojení routeru nefungoval a museli zavolat odborníka na jeho zprovoznění, jsou na tom výrazně lépe. Tedy jen v případě, že to byl skutečný odborník a ne soused se zájmem bezdrátově sdílet váš internet.

Router by měl vždy zprovoznit odborník

Pokud nemáte zkušenost s nastavením routeru, zavolejte si servisního technika, který vám router správně zabezpečí. Nikdy neprovozujte router s továrním nastavením, tedy tak, jak jste ho koupili. Je to skutečně velmi nebezpečné.

Chcete využít mých služeb?

Kontaktujte mě telefonicky (tel.: +420 602 344 686) nebo použijte kontaktního formuláře a pošlete mě nezávaznou poptávku nebo dotaz popřípadě napište email.